Cebule sadzi się w sierpniu

W wodzie trzymają się bardzo długo, gdyż rozwijają kolejne pąki. Te wszystkie zalety sprawiają, że lilia biała uprawiana jest przede wszystkim na kwiat cięty. W ogrodzie również wygląda bardzo dekoracyjnie, zwłaszcza w dość dużych grupach na tle krzewów iglastych lub trawnika.
Po przekwitnieniu części nadziemne lilii co prawda zamierają przez pewien czas tworzą się na rabacie puste miejsca, ale we wrześniu wyrastają nowe liście i pozostają zielone nawet przez zimę. Lilię białą rozmnaża się z cebul. Są one duże, białe, składają się z grubych, mięsistych, dość wyraźnie wyodrębnionych łusek. Cebule sadzi się w sierpniu. Najprościej jest kupić duże cebule, z których kwiaty otrzymamy już w następnym roku. Takie cebule umieszcza się w ziemi na głębokość około 15 cm, w odstępach 30-35 cm. Przed nadejściem zimy cebule powinny się zakorzenić, a nawet utworzyć rozetę liści. Gdy ziemia zacznie zamarzać, lilie okrywa się liśćmi lub słomą.

Witam Cię na moim blogu, będą tu poruszane tematy odnośnie mieszkania, ponieważ to jest mój konik. Bardzo serdecznie zapraszam Cię do lektury 🙂
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)