Goździki kwitną od połowy czerwca do lipca włącznie

Kwitną od połowy czerwca do lipca włącznie. Nadają się na kwiat cięty i na rabaty jednogatunkowe, a nawet do uzupełnienia rabat bylinowych.
Goździk brodaty wymaga żyznej, wilgotnej gleby gliniasto- -piaszczystej. Lubi słońce, ale może rosnąć i w półcieniu, tworzy tylko wówczas nieco mniejsze kwiatostany. Nasiona wysiewamy na rozsadniku przez czerwiec. Na 1000 sztuk rozsady potrzeba około 3 gramów nasion. Ilość tę można wysiać na poletku o powierzchni 50 x 50 cm. Gdy siewki mają po 3-4 pary listków, pikujemy je w rozstawie 5 x 5 cm. Na początku sierpnia warto jeszcze raz przesadzić je na zapasowy zagon, w rozstawie 20 * 20 cm. We wrześniu tego samego roku lub w kwietniu następnego roku, wysadzamy goździki brodate (co 25-30 cm) na miejsce .stałe, z możliwie dużą bryłą ziemi. Zimują lepiej niż inne goździki, są bowiem odporniejsze, jednakże warto je przykryć podobnie, jak goździki poprzedniego gatunku. Kwiaty ścina się, gdy są całkowicie rozwinięte.

Witam Cię na moim blogu, będą tu poruszane tematy odnośnie mieszkania, ponieważ to jest mój konik. Bardzo serdecznie zapraszam Cię do lektury 🙂
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)