Nasiona wysiewamy od połowy czerwca do połowy lipca

Z gotową rozsadą bratków nie jest trudno, gdyż należy do podstawowych roślin produkowanych przez zakłady ogrodnicze, a ponadto jest tania.
Nie gorszą rozsadę od „kupnej” można przygotować samemu. Nasiona wysiewamy od połowy czerwca do połowy lipca na dobrze osłoniętym rozsadniku. Na wyprodukowanie 1000 sztuk rozsady trzeba wysiać około 3 gramów nasion. Można wysiewać rzutowo – wówczas pod taką ilość nasion trzeba przeznaczyć poletko rozsadnika o powierzchni 100 * 50 cm. Gdy >ośliny mają po 3 listki, trzeba je przepikować w rozstawie 4×5 cm. We wrześniu ponownie rozsadzamy je na zapasowy zagon (w rozstawie 10 ><15 cm), skąd wiosną przesadzamy je na rabaty. Można też sadzić od razu na miejsca stałe, pomijając przesadzanie na zagon. Na zimę, gdy ziemia trochę przemarznie, bratki lekko przykrywamy liśćmi, słomą lub gałęziami drzew iglastych. Na wiosnę przykrycie zdejmujemy i ziemię spulchniamy.

Witam Cię na moim blogu, będą tu poruszane tematy odnośnie mieszkania, ponieważ to jest mój konik. Bardzo serdecznie zapraszam Cię do lektury 🙂